Faq

MikroZnakowanie.pl korzysta ze sprawdzonego systemu znakowania pojazdów AutoDot. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem na Warszawę, Białystok i Ełk.

 

1. Na czym polega mikroznakowanie? Czy jest skuteczne?

Mikroznakowanie to inaczej umieszeczenie na kluczowych elementach samochodu mikro cząsteczek (wielkości 0,4 milimetra), z których każda ma na sobie naniesiony indywidualny numer (widoczny pod dobrą lupą lub mikroskopem), jeden numer dla jednego samochodu. Dodatkowo znakowane są szyby, oraz auto jest oklejone niewielkim oznaczeniem, że zostało oznakowane. Po aplikacji dane auta są wprowadzane do ogólnoeuropejskiej bazy. Baza ta jest dostępna także dla policji, więc znalezienie w obrocie części z naniesionymi cząsteczkami automatycznie czyni osobę sprzedającą podejrzaną. Stąd nikt nie chce sprzedawać takich części – auto zabezpieczone przestaje być atrakcyjne dla złodzieja kradnącego auto na części (w Polsce to ponad 90% przypadków).

 

2. Czy jest to trwałe zabezpieczenie?

Cząsteczki są umieszczane na karoserii, zawieszeniu, wartościowych elementach samochodu za pomocą przezroczystego kleju odpornego na czynniki chemiczne, rozpuszczalniki itp, co sprawia, że usunięcie mikrocząsteczek z auta staje się baaaaardzo czasochłonne, w praktyce prawie niemożliwe ze względu na olbrzymią ilość cząsteczek (10 tysięcy sztuk przypadających na jedno auto).

 

3. Ile kosztuje znakowanie samochodu mikrocząsteczkami?

Szczegóły umieściliśmy w dziale cennik.

 

4. Jaki jest czas aplikacji cząsteczek?

Przy dostarczeniu do serwisu czystego auta – około 30-60 minut. Ważne, by przyjechać do nas czystym z zewnątrz i wewnątrz autem.

 

5. Czy dojeżdżacie do klienta w celu wykonania usługi?

Usługę wykonujemy tylko na miejscu w serwisie. Adresy naszych punktów znajdują się w dziale kontakt.

 

6. Czy po aplikacji nie stracę gwarancji producenta na auto?

Gwarancja zostaje utrzymana. Metoda jest zupełnie bezinwazyjna. Aplikacja mikrocząsteczek nie powoduje konieczności ingerencji ani w elektronikę, zawieszenie, podzespoły auta (gwarancja na mechanikę i elektrykę) ani nie zmienia struktury metalu (gwarancja na perforację).

 

7. Czy macie oddziały w Polsce?

Działamy w Warszawie, Białymstoku i Ełku.

 

8. Czy zabezpieczenie jest honorowane przez ubezpieczycieli (czy otrzymam zniżkę?). 

Niestety, nie u wszystkich. Należy to sprawdzić u danego ubezpieczyciela.

 

9. Czy jeżeli przyjadę ze znajomym/znajomymi i zabezpieczymy więcej niż jedno auto otrzymamy zniżkę?

Jesteśmy otwarci na dyskusję w tym temacie, choć cena została obliczona jak najniżej – by uzyskać jak najwięcej zadowolonych Klientów w krótkim czasie.

 

10. Czy wykonujecie znakowanie rowerów?

Znakowaniu można poddać właściwie dowolny towar – rowery, skutery, motory,  łodzie, meble, sprzęt elektroniczny, maszyny, urządzenia, samoloty itd. Natomiast jeżeli chodzi o rowery, często rejonowe komendy policji znakują rowery w ramach zorganizowanych akcji. O ile nam wiadomo, trzeba ze sobą zabrać dokument tożsamości oraz dokument potwierdzający zakup roweru (np. faktura, paragon, umowa).